Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Marsz Żółtej Wstążki / Marsz o Godność

Szanowni Państwo,

Już w najbliższą sobotę, 30 maja, odbędzie się kolejny Marsz Żółtej Wstążki organizowany przez Fundację eFkropka i Kongres Zdrowia Psychicznego. Działają one na rzecz zmian w ochronie zdrowia psychicznego, prowadzą akcje przeciwko stygmatyzacji osób chorujących oraz edukują społeczeństwo. W tym roku Marsz będzie mieć szczególny charakter – z uwagi na zagrożenie epidemiczne nie przemaszerujemy ulicami Warszawy, ale połączymy się wirtualnie. Główne cele Marszu to zaznaczenie obecności osób dotkniętych kryzysem psychicznym w społeczeństwie, przeciwdziałanie ich stygmatyzacji i dyskryminacji oraz zabieganie o zwiększenie finansowania i reformy systemu ochrony zdrowia psychicznego. Rzecznik Praw Pacjenta objął to wydarzenie honorowym patronatem. Dlatego też serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wirtualnym Marszu #PoGodność.

Jak to zrobić?

1. Nałożyć nakładkę #PoGodność na zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych

2. Zrobić sobie zdjęcie z żółtym elementem ubioru lub żółtą wstążką. Można trzymać kartkę ze słowem #PoGodność. Zdjęcie udostępnić w mediach społecznościowych i dodać hasztag w opisie

3. Do 27 maja nagrać ok. 3-minutowy filmik, kiedy spacerujecie czy jedziecie na rowerze, koniecznie z żółtym elementem. Film przesłać na adres:

Wszelkie informacje można uzyskać na stronie internetowej fundacji: https://ef.org.pl/dzialania/marsz-zoltej-wstazki/ oraz u Koordynatora Marszu Żółtej Wstążki Pana Jakuba Andryańczyka .

Z wyrazami osobistego szacunku

Z upoważnienia
Rzecznika Praw Pacjenta
Grzegorz Saj
Dyrektor

Wersja XML